Markéta

Fassati

Sopranistka

Markéta Fassati

Sopranistka Markéta Fassati se narodila v Praze, kde také vystudovala operní zpěv na  Akademii múzických umění. Je dcerou známého českého dirigenta, sbormistra a hudebního pedagoga Prof.  Lubomíra Mátla . Markétin neobyčejně rozsáhlý repertoir obsahuje pestrou škálu stylů od baroka (CD Alchymist, 2018) přes romantismus, písňovou tvorbu až po operní árie (CD Emozioni, 2018). Paralelně s tím se úspěšně věnuje i jiným žánrům, jako je filmová hudba (CD Simple Thing, 2015) i jazz a swing (CD Perfect Day, 2016). Markétin příjemný, sametový soprán a kouzlo osobnosti je důvodem jejího častého vystupování na prestižních společenských akcích v ČR i v zahraničí. 

Markéta Fassati je laureátka několika mezinárodních soutěží, jako například Emmy Destinn Competition (Londýn) nebo Ad honorem Mozart (Praha). Pěvecky zahajovala slavnostní otevření Českého domu v Londýně během olympijských her.

Během své úpěšné profesionální kariéry se představila na českých i světových operních a koncertních scénách. Za ty nejvýznamnější domácí jmenujme Národní divadlo v Praze, Státní operu Praha, Rudolfinum, Pražský hrad – Španělský sál, Smetanovu síň v Obecním domě v Praze, Divadlo J. K. Tyla v Plzni. V zahraničí vystupovala jak v Evropě (např. v Itálii, Velké Británii, Německu, Rakousku, Polsku, Holandsku, Chorvatsku a na Maltě), tak v Rusku či Ásii (v Číně, Japonsku) a USA.

Markéta Fassati svým hlasem okouzlila publikum na mezinárodních festivalech jako je Pražské jaro, MHF Český Krumlov, České doteky hudby, Menhir Festival (Švýcarsko), Wexford Opera Festival (Irsko) nebo Al Bustan (Libanon).

Zpívala pod uměleckým vedením významných dirigentů jakými jsou J. Bělohlávek, L. Mátl, D. Jurowski, J. Shearman, J.-L. Tingaud, H. Griffiths, F. Kan, R. Hugo, P. Altrichter, P. Vronský, L. Svárovský a další.

Opakovaně spolupracuje s prestižními hudebními tělesy jako je Orchestr Národního divadla, Český národní symfonický orchestr, Filharmonie Brno, Plzeňská filharmonie,  PKF-Prague Philhamonia, Filharmonie Hradec Králové, Beppu Symphonic Orchestra Japan, Staatsphilharmonie Cluj, Collegium Marianum, Vivaldi Orchestra Praga, Ensemble Martinů, Beethoven Trio nebo Virtuosi Pragenses.

Více o Markétě Fassati se dočtete na jejím webu…