Festivalový

Archiv

Archiv

galavečerů

GALAVEČER 17. ČERVNA 2024 V PROSTORÁCH NÁRODNÍHO ZEMĚDĚLSKÉHO MUZEA V PRAZE 

v 18:00 se pro Vás otevřel vstup do Národního zemědělského muzea a výstavy v posledním patře

19:00 koncert na střeše

Celý večer se odehrál ve velmi zajímavých prostorách posledního patra a terasy Národního zemědělského muzea na Letné. Samotný koncert zahájil ředitel Zdeněk NovákGalavečer získal záštitu ministra zemědělství Marka Výborného.
 
Slavné české melodie se rozezněly na střeše NZM v podání hudebních legend Karla Vágnera, kapely Pavla Větrovce, kontrabasisty Františka Raby, bubeníka Josefa Nepustila a zpěvačky Markéty Fassati
 
Zážitek z galavečera umocnily výstavy mladých sklářských designérů z inkubátoru YARTI Young Glass Art, výtvarníka se dřevem a spisovatele Martina Patřičného a sběratelské Smart mince z produkce firmy BHS. Zároveň si firma pro hosty připravila soutěž o zlaté slitky „Zvaž si svou budoucnost“. 
 
Gurmánské delikatesy byly již tradičně v režii Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. Během večera vás světem Vinselekt Michlovský provedla paní majitelka Lenka Michlovská a vynikající kávu nám opět připravil Dallmayr Kaffee.   
 
Fassati Art Festival děkuje všem návštěvníkům za přízeň a partnerům za podporu! 
 
 Foto & video – Mirek Lepeška a Lucie Kristínová

Partneři

GALERIE

ADVENTNÍ GALAVEČER 7. PROSINCE 2023, PALÁC CLAM-GALLAS, PRAHA

v 17:30 se pro Vás otevřela brána paláce a přilehlé salonky v horním patře

18:30 koncert 

Clam-Gallasův palác je výjimečná barokní palácová stavba v Praze na Starém Městě, situovaná ve významné centrální poloze na tzv. královské cestě. Palác prošel velmi nákladnou rekonstrukcí a děkujeme panu primátorovi Prahy doc. MUDr. Bohuslavu Svobodovi, CSc. za záštitu a propůjčení paláce.

Před samotným koncertem se slavnostně požehnalo novému albu sopranistky Markéty Fassati, který nese název Ave Maria. Kmotry jsou starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská, Mons. Tomáš Halík a ředitel Obecního domu Vlastimil Ježek.

Na koncertě zazněly adventní melodie a skladby z nového alba pro soprán a orchestr v podání Markéty Fassati Fassati Ensemble.

Zážitek z galavečera umocnilo několik výjimečných výstav. Unikátní soukromá sbírka grafických prací světoznámého umělce Le Corbusier z galerie Palbric Art Foundation, autorské mince akademického sochaře Michaela Vitanovského ze sběratelské edice firmy BHS, oslňující šperky rodinného zlatnického studia SALABA, dále České brože – ručně vyráběné šperky  z minerálů, se kterými vždy zazáříte a omlazující dotek přístrojové kosmetiky Hydrafacial.

Gurmánské delikatesy byly již tradičně v režii Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj a české čokoládovny Bon Bon. Světem vína nás provedla majitelka významného českého vinařství Michlovský, paní Lenka Michlovská. Vynikající kávu nám opět připravil Dallmayr Kaffee.

Fassati Art Festival děkuje všem návštěvníkům za přízeň a partnerům za podporu!

Partneři

GALERIE

SLAVNOSTNÍ GALAVEČER 10. ŘÍJNA 2023, REZIDENCE PRIMÁTORA, PRAHA

V 18:00 se pro Vás otevřely všechny sály a prostory rezidence – welcome drink, výstavy, degustace a raut

19:00 koncert

Galavečer získal záštitu primátora hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc.

Ve zcela výjimečných prostorách Rezidence primátora se uskutečnil další z krásných galavečerů v rámci Fassati Art Festivalu. Těšit jsme se mohli na koncert, během kterého zazněly melodie napříč staletími a žánry v podání hudebních osobností Markéty FassatiJiřího Škorpíka Davida Holého.

Zážitek z galavečera umocnily výstavy autorských mincí akademického sochaře Michaela Vitanovského ze sběratelské edice firmy BHS, unikátní zlaté šperky z dílny návrhářky Kamily Neufus – NEU NEU a také se mohli nechat přenést do světa luxusní francouzské kosmetiky GERnétic.

Gurmánské delikatesy byly již tradičně v režii Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj a české čokoládovny Bon Bon. Během večera vás osvěžily pravé klasické bublinky z vinařství PROQIN a vynikající kávu nám opět připravil Dallmayr Kaffee.

Fassati Art Festival děkuje všem návštěvníkům za přízeň a partnerům za podporu!

Partneři

GALERIE

ADVENTNÍ GALAVEČER 29. LISTOPADU 2022, V PROSTORÁCH OECNÍHO DOMU V PRAZE

V 18:30 se pro Vás otevřely všechny sály a reprezentační prostory 1. patra Obecního domu, Praha 1
• welcome drink, výstavy, degustace a raut

19:30 koncert

Galavečer získal záštitu senátorky Miroslavy Němcové.

Celý večer se odehrál v reprezentačních prostorách překrásného Obecního domu, který hostům dal možnost nahlédnout i do méně navštěvovaných míst tohoto architektonického skvostu a samotný koncert zahájil ředitel Vlastimil Ježek.

Koncert svým nezapomenutelným hudebním vystoupením obohatili světoví hudebníci, jakým je houslista Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie, známý violoncellista Jiří Bárta a uznávaná sopranistka Markéta Fassati za doprovodu komorního orchestru Fassati Ensemble. Zazněly skladby od baroka (A. Vivaldi) po český romantismus (A. Dvořák) a adventní písně.

Sváteční zážitek umocnily tematické výstavy výstavy ze sbírek Poštovního muzea, mladé a talentované výtvarnice Rozárie Kautmanové / Ego by Roza, aukční katalogy nabídky Adolf Loos Apartment and Gallery a expozice inspirativní firmy EXX. Viktor Bergmann představil zlaté a stříbrné mince, Arabella vás zaujala vnitřní a vnější krásou. Na každého hosta čekalo třpytivé překvapení z dílny Antikvita a vánoční vydání měšíčníku Naše rodina.

Sladké pohoštění bylo v režii české čokoládovny Bon Bon a catering již tradičně od Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. Příjemný večer umocnily produkty italského rodinného vinařství Fassati (Montepulciano), které se servíruje v Chateau Kotěra. Dále česká whisky Trebitsch a jako vždy vynikající kávy Dallmayr.

Fassati Art Festival děkuje všem návštěvníkům za přízeň a partnerům za podporu!

Partneři

GALERIE

Galavečer Kouzlo Evergreenu 2. května 2022, Praha

V 18:30 se pro Vás otevřely všechny sály a prostory Novoměstské radnice, Praha 2
• welcome drink, výstavy, degustace a raut

20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzali starosta Prahy 1 Ing. Petr Hejma a starostka Prahy 2 Ing. Alexandra Udženije.

Na koncertě zazářili hudebníci, kteří posluchačům připravili nezapomenutelný zážitek v kompletně zaplněné Novoměstské radnici. Sopranistka a zakladatelka festivalu Markéta Fassati, legendární klavírista Pavel Větrovec, vynikající kontrabasista Vít Fiala, moderátor a zpěvák Petr Vondráček a překvapení večera saxofonista Felix Slováček zahráli slavné melodie napříč staletími.

Umělecký zážitek umocnily tematické výstavy z archivu České pošty, z aukční nabídky Adolf Loose Apartment and Gallery a současně mladé, talentované výtvarnice Rozárie Kautmanové / Ego by Roza, expozice interiérového studia Atelieru Orsei a módní návrhářky Hanny Hill.

Gurmánské delikatesy byly již tradičně v režii Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj a poprvé také české čokoládovny Bon Bon. Hosté měli jedinečnou možnost degustovat produkty italského rodinného vinařství Fassati (Montepulciano), piva z Pivovaru Cvikov a jako vždy vynikající kávu Dallmayr.

Dress code: Formal Dress / Black Tie welcome

Partneři

GALERIE

Podzimní galavečer 20. října 2021, Praha

V 18:30 se pro Vás otevřely prostory Místodržitelského paláce
• welcome drink, výstavy, degustace

20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková a senátorka Miroslava Němcová.

Koncertní vystoupení sopranistky Markéty Fassati, kanadského barytonisty Jamese Westmana a klavíristy Iva Kaháneka přiblížilo v Tereziánském sále díla předních světových skladatelů.

Unikátní výstava Moravské galerie nesoucí název Brno předměstí Vídně, ručně vyráběných postelí od firmy Grand Beds, výstava „Poštovní cesty staré Evropy“ z archivu Poštovního muzea ve spolupráci s Českou poštou a výstava fotografických obrazů umělce Jadrana Šetlíka. 

Celovečerní ochutnávka specialit byla připravena v kuchyni neziskové organizace Potravinová banka Praha a Středočeský kraj a  vinnou degustací firmy Vinselekt Michlovský provedla sama majitelka, paní Lenka Michlovská. 
Večerem provázel Justin Svoboda.

Dress code: Formal Dress, Black Tie welcome

Partneři

GALERIE

Česko-kanadský večer  18. října 2021, Praha

V 18:30 se pro Vás otevřely prostory Břevnovského kláštera
• welcome drink, výstavy, degustace

20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzala senátorka Miroslava Němcová.

Koncertní vystoupení sopranistky Markéty Fassati, kanadského barytonisty Jamese Westmana a klavíristy Iva Kaháneka přiblížilo v Tereziánském sále díla předních světových skladatelů.

Výstava česko-kanadského umělce Miloše Reindla ve spolupráci s Palbric Art Foundation, expozice ručně vyráběných postelí od firmy Grand Beds,  výstava „Poštovní cesty staré Evropy“ z archivu Poštovního muzea ve spolupráci s Českou poštou, překrásné šperky vystavil obchod se starožitným zbožím Antikvita.

Výstavním prostorem znělo samohrající křídlo Steinway & Sons, typ Spirio, v zastoupení společnosti Drnek Piana a před klášterem byla výstava elektrických vozů z dílny BMW ve spolupráci se BMW Stratos Auto.

Celovečerní ochutnávka specialit byla připravena v kuchyni neziskové organizace Potravinová banka Praha a Středočeský kraj, dobrou chuť v pomalém rytmu nám dopřály dobroty ve spolupráci se Slow Food Prague, vinnou degustací firmy Vinselekt Michlovský provedla sama majitelka, paní Lenka Michlovská, o požitek z kávy se postarala firma Dallmayr Česká Republika a o vodu z Islandu Aqua Angels.

Večerem provázel Justin Svoboda.

Dress code: Formal Dress, Black Tie welcome

Partneři

GALERIE

Adventní galavečer  18. prosince 2019, Praha

V 18:30 se pro Vás otevřely prostory paláce
• welcome drink, výstavy, degustace.

20:00 koncert

Během adventního večera jste se mohli těšit na interaktivní výstavu, kdy se přízemí Martinického paláce promělo na sváteční prostory, jakými byly obývací pokoj, ložnice, šperkovnice, vozový park, kosmetický a fotografický salón či galerie ve spolupráci s partnery RP Invest, Stopka, Grand Beds, Drnek Piana, Česká pošta, BMW STRATOS AUTO, Ambra Antik, CEWE Fotolab, Alice Hrubá, Derma Medical Clinic či nakladatelství NAŠE VOJSKO.

Koncertní sál, který se nachází v 1. patře paláce, rozezněl hlas sopranistky Markéty Fassati a houslového virtuoza věhlasného jména Reného Kubelíka. Za doprovodu Fassati Ensemble Vám sváteční čas přiblížilo skladby významných skladatelů. Sváteční pokrmy byly již tradičně v režii Potravinové banky Praha a organizace Slow Food, degustací ušlechtilých vín nás provedl Bacchus Vins & Champagne, o křišťálovou vodu se postaralo Aqua Angels a kávu připravil Dallmayr Kaffee.

A jelikož tento galavečer byl také oslavou 1. narozenin Fassati Art Festivalu, připravili jsme pro každého z Vás nevšední dárek a také možnost využít velkorysost našich partnerů a v den akce jste mohli zakoupit vystavené produkty s vánočním zvýhodněním!

Večerem provázel moderátor Miroslav Hrabě.

Dress code: Formal Dress, Black Tie welcome

Partneři

GALERIE

Jarní Galavečer 6. května 2019, Brno

Jarní Galavečer ve spolupráci s Moravskou galerií a luxury brno, Místodržitelský palác, Brno

V 19:00 byl otevřen vstup do paláce
20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

V tomto slavnostním večeru jste se mohli těšit z unikátní výstavy obrazů s jarní tématikou ze sbírky Moravské galerie, ručně vyráběných postelí švýcarské firmy Grand Beds a také na představení fotografických obrazů umělce Jadrana Šetlíka

Hudební vystoupení sopranistky Markéty Fassati, houslisty a koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka a klavíristy Stanislava Gallina přiblížilo díla předních českých a světových skladatelů.

V průběhu večera bylo slavnostně pokřtěno nové čísla exkluzivního magazínu Luxury BRNO.

Degustací vynikajících italských vín Vás provedli renomovaní sommeliéři z firmy Vinostrada, křišťálovou vodu přichystala Aqua Angels a kávu Vám připravil Dallmayr Kaffee.

Večerem provázel moderátor Alexander Hemala.

Dress code: Formal Dress / Black Tie welcome

Partneři

GALERIE

Pocta českému umění 8. dubna 2019, Praha

2. galavečer „pocta českému umění“ v prostorách historických sálů staroměstské radnice, Praha 1

18:00 byl otevřen vstup do sálů
18:30 byly zahájeny komentované výstavy a degustace
20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzal radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Během večera jste se mohli těšit z výstavy obrazů celosvětově uznávaných malířů Jana Zrzavého, Josefa Šímy či Hynka Martince ve spolupráci s významnou galerií a aukční síní Adolf Loos Apartment and Gallery a také na historické artefakty a umělecká díla z archivu České pošty

Koncertní vystoupení sopranistky Markéty Fassati, klavíristy Štěpána Kose a harfového kvarteta Prah-a-harP přiblížila díla předních českých skladatelů, jakými jsou Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Vítězslav Novák a mnoho dalších.

Ochutnávka českých specialit byla opět zajištěna z produktů Potravinové banky, nyní ve spolupráci s organizací Slow Food Prague. O vinnou degustaci se postaralo renomované moravské vinařství Sonberk, o křišťálovou vodu Aqua Angels a kávu připravil Dallmayr Kafee

Večerem provázel moderátor Martin Severa.

Dress code: Black tie 

Partneři

GALERIE

Zahajovací česko-italský galavečer 10. 12. 2018, Praha

Zahajovací česko-italský galavečer ve stylu Benátského karnevalu v prostorách Dvorany, Sloupového sálu & Sukovy síňě pražského rudolfina

18:00 byly zahájeny výstavy a degustace
20:00 koncert

Záštitu nad tímto galavečerem převzal radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Sukova síň Rudolfina: Koncert sopranistky Markéty Fassati a Vivaldi Orchestra Praga v originálních kostýmech benátského karnevalu přinesl slavné skladby Antonia Vivaldiho a také české a italské adventní písně. Během večera bylo slavnostně pokřtěno nové CD Alchymist Markéty Fassati a Vivaldi Orchestra Praga.

Dvorana Rudolfina: Výstava akademického malíře Miroslava Houště, který působí jak v ČR, tak v Itálii a křest knihy o jeho bohaté životní tvorbě „Z Kašperských Hor do Kalábrie. Od obrazů k sochám“. Tato kniha získala záštitu bývalého ministra kultury PhDr. Ilji Šmída. Rodinná firma Antiques Cinolter vám představila starožitné šperky a užité italské a české umění.

Sloupový sál Rudolfina: Ochutnávka benátské tvorby fotografa Jadrana Šetlíka, jehož rodištěm je italské město Terst. O gurmánský zážitek se postaral šéfkuchař Jakub Reimitz a tradiční průvodce italskou gastronomií – La Cucina Italiana ve spolupráci s Potravinovou Bankou a italská vína, pečlivě vybrána z těch nejlepších italských vinařství nabídl zlínský Wine & Food lavite.

Křištálová voda Aqua Angels, v elegantní lahvi ze speciální edice věnované zahajovacímu galavečeru, ve vás zanechal andělský pocit. Každý host obdržel tuto andělskou vodu jako malou pozornost.

Večerem provázel moderátor Alexander Hemala.

Dress code: Black tie

Partneři

GALERIE