Více

O festivalu

Fassati Art

Festival

Fassati Art Festival představuje umělecký projekt plný nevšedních zážitků, který v sobě zahrnuje souznění hudby, výtvarného umění, architektury, designu, gurmánských delikates, emocí a vzájemné lidské harmonie. Hlavní myšlenku festivalu připravila sopranistka Markéta Fassati, která garantuje jedinečnost festivalu.  České země jsou ve všech uměleckých směrech se světem historicky významně spjaty a Fassati Art Festival si klade za cíl v tomto poslání pokračovat.

Každé umělecké setkání v sobě snoubí požitky pro všechny smysly. Koncert, degustační i umělecký zážitek a hlavně setkání lidí se stejnými hodnotami. Celý festival má také charitativní poslání a sice pomoc předem vybraným znevýhodněným rodinám s těžkým životním příběhem. 

Partnerem celého festivalu je nezisková organizace Potravinová banka Praha a Středočeský kraj. Partneři jednotlivých koncertů se mohou měnit podle tématiky akce.

Podívejte se na předchozí ročníky festivalu.

TÝM FESTIVALU

Markéta Fassati – zakladatelka festivalu

Fassati Art Festival v sobě odráží vše, čeho si v životě vážím. Ušlechtilá společnost, výjimečná prostředí, lidská sounáležitost, umění napříč obory a vzájemná podpora je synonymem pro galavečery, které s pokorou a respektem připravujeme, a které se těší velkému zájmu. Děkuji celému týmu za podporu, nápady a věrnost. A Vám všem za přízeň. Vaše Markéta

Potravinová banka Praha – Věra Doušová

Potravinová banka Praha a Středočeský kraj vznikla v roce 2009, je součástí Federace potravinových bank v ČR a ta je členem mezinárodní federace potravinových bank FEBA se sídlem ve Francii. Cílem je boj proti plýtvání potravinami a přerozdělování potřebným organizacím. Ředitelka Věra Doušová a Markéta Fassati jsou letité přítelkyně a mají společný pohled na udržitelnost potravin. Markéta je také ambasadorkou Potravinové Banky.

Zdravka Mirčeva – grafička

„Markétku jsem poprvé viděla v roli Anděla a jako svého Anděla ji vnímámpo celou dobu našeho přátelství. Miluji její pozitivní přístup k životu a dobré srdce. Děkuji za to, že jsem již řadu let u zrodu všech jejích projektů. Naší spolupráce si velmi vážím.“

Kateřina Rejlková – Produkce

S Markétou jsem se poznala skoro před třemi lety, na galavečeru projektu Fassati Art Festival. V ten moment, kdy jsem dosedla a zaslechla první tóny, věděla jsem, že to určitě není můj poslední její koncert. O to víc mě potěšilo, když souhlasila s mým návrhem pomáhat jí v tom, čím dělá radost nejenom sobě, ale i ostatním. Krásnou hudbou, vřelým úsměvem a milým připomenutím, že takové projekty dávají stále větší smysl.

Miroslav Lepeška – fotograf

Fotografie je pro mne prostředkem k setkání s lidmi, pro které je má práce a poslání hodnotou. Povolání fotografa přináší příležitosti k poznávání zajímavých a výjimečných lidí. S Markétou se znám celou řadu let a je mi ctí být dvorním fotografem Fassati Art Festivalu již od prvního ročníku. Každý galavečer je vždy o profesionalitě, ale také o její schopnosti vnímat lidi kolem sebe, vysoké míře pokory a lidskosti. Vážím si dlouhodobé spolupráce, důvěry i přátelství.

Program festivalu najdete zde…